Nasze zdrowie najważniejsze

Najważniejsze funkcje wątroby

Nie każdy potrafi powiedzieć, czym jest wątroba, więc tym bardziej mało kto będzie wiedział, jakie pełni funkcje. Jedno jest tu pewne, każdy wie, że ją ma. Szkoda tylko, że praktycznie wszyscy zapominamy o dbaniu o nią. Przecież jest tylko jedna i gdy zachoruje, problem będzie bardzo poważny. 

Wątroba to jeden z najważniejszych narządów, jaki posiadamy. Pełni szereg bardzo ważnych dla całego organizmu funkcji. Jedną z nich jest funkcja odtruwająca. Ale to i tak jeszcze nie wszystko. Do funkcji tego narządu trzeba niewątpliwie zaliczyć branie udziału w termoregulacji. Innym zadaniem jest wytwarzanie żółci, a także wytwarzanie, gromadzenie oraz uwalnianie glukozy. Ponadto funkcją wątroby jest przekształcanie białka i cukrów w tłuszcze. Wątroba bardzo skutecznie magazynuje zapasy witamin i żelaza. Co najważniejsze, pełni funkcje odpornościowe. Wszystko więc wskazuje na to, że poprawne działanie wątroby jest niesamowicie ważne. Jeżeli więc coś złego się stanie, cały organizm będzie na tym cierpiał. A tak wielu z nas kompletnie o niej zapomina. Przypomina się dopiero wtedy, kiedy już jest problem i to w rozwiniętym stadium. Wtedy pozostają już tylko leki i inne metody zalecane przez lekarzy.

Każdy może dbać o swoją wątrobę, co wcale nie jest trudne. Dobra dieta, zero lub ograniczone ilości alkoholu, sport. Właściwie to by było na tyle. A jeżeli ktoś już potrzebuje dobrych tabletek na dolegliwości typowo wątrobowe, to warto, aby zapoznał się ze stroną http://essentiale.pl/watroba. Tam znajdzie dużo przydatnych informacji.

Comments are closed.