Nasze zdrowie najważniejsze

Niepokojące objawy niedoboru magnezu

niedoboru-magnezuMagnez jest bardzo potrzebny dla osób w każdym wieku. Wszelkie niedobory magnezu skutecznie utrudniają życie dzieciom. Trzeba przecież pamiętać, że dzieci wchodzą w okres intensywnego wzrostu, dlatego ich mięśnie wymagają dużego wsparcia. Poza tym poznają one wiele nowych wiadomości na temat otaczającego ich świata, dlatego muszą cały czas zachowywać dobrą koncentrację i zapamiętywać wiele nowych definicji. Tymczasem brak magnezu  doprowadza do spadku koncentracji i objawia się brakami pamięci.

Wszystko to bardzo utrudnia dzieciom codzienne życie, a jeżeli do braku magnezu dochodzi również brak potasu, to u dzieci mogą pojawić się zaburzenia pracy serca, które mogą doprowadzić do groźnych chorób serca. Dlatego, jeżeli u dzieci występują poważne objawy braku magnezu, to powinny one zacząć przyjmować magnez z dodatkiem potasu i witaminy b6 oraz witaminy d i różnych minerałów. (magneb6.pl/objawy niedoboru magnezu/magnezu-wysilek-fizyczny)

Wszelkie niedobory magnezu są groźne również dla kobiet w ciąży oraz dla kobiet, które jeszcze starają się o dziecko. Dzieje się tak dlatego, że w ciele kobiety będzie rozwijało się nowe życie, które musi posiadać dobry system nerwowy i dobrze rozwiniętą pamięć. Poza tym okres ciąży jest wymagający także dla samej kobiety, która musi dbać o swoje zdrowotne bezpieczeństwo i wzmacniać swój organizm. Chciałaby ona również posiadać zdrowe włosy i paznokcie, a magnez wpływa na poprawę wyglądu włosów i paznokci. Posiadanie dobrego poziomu magnezu jest równie ważne dla mężczyzn, którzy muszą pracować na utrzymanie całej rodziny.

Comments are closed.