Nasze zdrowie najważniejsze

Objawy ugryzienia psa przez kleszcza

5Każdy właściciel psa, jeżeli tylko dobrze zna się na zwierzętach, może zauważyć kiedy jego pies został pogryziony przez kleszcza. Dzieje się tak dlatego, że kleszcze u psa powodują wystąpienie różnych zranień na skórze. Jednocześnie zdarza się, że pies nie jest w stanie samodzielnie usunąć sobie kleszcza, a wówczas staje się bardzo niespokojny i stara się na różne sposoby pozbyć kleszcza, który bardzo mu przeszkadza.

Poza tym zaczyna w końcu tarzać się po ziemi i szukać takich miejsc, w których jest woda. Dlatego właściciel psa może na podstawie własnych obserwacji stwierdzić, że powinien zacząć przyglądać się swojemu psu i na wszelki wypadek poszukać u niego śladów po kleszczu.

Jeżeli natomiast właściciel psa nie zauważy od razu, że jego pies ma problemy z kleszczem, to wówczas zacznie on mieć problemy ze zdrowiem, które będą się z czasem pogłębiały. Na szczęście właściciele psów mogą zapoznawać się różnymi opracowaniami typu kleszcz objawy (frontlinecombo.pl/Pages/Kleszcze.aspx) przygotowywanymi przez weterynarzy i osoby odpowiedzialne za opiekę nad psem. Będzie można dowiedzieć się z nich, jakie objawy występują u psów pogryzionych przez kleszcze oraz w jaki sposób można złagodzić objawy pogryzienia występujące u psów i jakie środki lecznicze przeznaczone dla psów należy wykupić.

Dzięki wdrożeniu odpowiedniego postępowania leczniczego będzie można uchronić swojego psa przed dodatkowymi powikłaniami. Jeżeli pies nie otrzyma odpowiednich leków na czas, to wówczas zacznie rozwijać się u niego psia odmiana boreliozy.

Comments are closed.