Nasze zdrowie najważniejsze

Powstawanie kamicy nerkowej

61Różnej wielkości kamienie nerkowe występują u osób w różnym wieku. Ich powstawanie spowodowane jest złą dietą oraz niewłaściwym trybem życia. Oprócz samych kamieni nerkowych u wielu osób występuje kamica żółciowa. Ona również jest spowodowana złym funkcjonowaniem ludzkiego organizmu, dlatego zarówno kamica nerkowa, jak i kamica żółciowa powinny być jak najbardziej skutecznie leczone, ponieważ w przeciwnym razie mogą powodować występowanie coraz większych powikłań zdrowotnych.

Nie można zapominać o tym, że kamica nerkowa powoduje występowanie u osoby chorej napadów ostrego bólu. Takie napady mogą być powiązane z zatrzymaniem moczu oraz ostrą biegunką co sprawia, że osoba chora zaczyna bardzo słabnąć. Wśród kamicy nerkowej objawów (no-spa.pl/11_article_kamica_nerkowa.html) znajdują się również wymioty i brak apetytu, dlatego w momencie, kiedy występowanie takich objawów powiązane jest z charakterystycznym bólem, to należy od razu udać się do lekarza. Ustali on przyczyny powstawania kamicy nerkowej, ponieważ trzeba pamiętać, że przyczyną kamicy nerkowej oprócz złego żywienia może być również dna moczanowa, a wówczas trzeba będzie podjąć się jej leczenia, żeby pacjent mógł wrócić do zdrowia. W przeciwnym razie będzie on miał problemy z kamieniami nerkowymi przez wiele lat.

Nieleczona kamica nerkowa może wymagać podjęcia interwencji chirurgicznej, która będzie polegała na operacyjnym usunięciu kamienia, a w skrajnych przypadkach nawet całej nerki, jeżeli pacjent przez dłuższy czas będzie lekceważył swoje objawy.

Comments are closed.