Nasze zdrowie najważniejsze

Przyczyny powstawania stłuszczenia wątroby

stluszczenia-watrobyChoroby wątroby należą do najbardziej nieprzyjemnych schorzeń, z którymi muszą zmagać się osoby w różnym wieku. Wprawdzie różne choroby wątroby wciąż są najbardziej kojarzone z osobami nadużywającymi alkoholu, jednak trzeba stwierdzić, że stłuszczenie wątroby  nie musi być spowodowane samym nadużywaniem alkoholu. Oczywiście spożywanie alkoholu w nadmiernych ilościach przez dłuższy okres czasu powoduje wystąpienie chorób wątroby, jednak wśród przyczyn ich powstania wymienia się również otyłość i spożywanie niezdrowych potraw. Trzeba pamiętać, że nadmierna otyłość może stać się powodem wystąpienia wielu groźnych chorób.

Większość osób kojarzy otyłość z zachorowaniami na cukrzycę, jednak nie można zapominać, że zbyt częste jedzenie tłustych potraw powoduje również stłuszczenie wątroby. Dlatego podstawową metodą leczenia chorej wątroby pozostaje przejście na odpowiednią dietę i wykonywanie regularnych ćwiczeń fizycznych. Tylko wówczas będzie można zahamować rozwój różnych chorób wątroby. (essentiale.pl/czy-stluszczenie-watroby-jest-odwracalne.htm)

Zwiększenie występowania różnych chorób wątroby zauważalne jest także u osób na stałe przyjmujących leki. Nie jest dla chorych tajemnicą, że zażywanie silnych leków wpływa drażniąco na żołądek i wątrobę. Dlatego podczas przyjmowania dużej ilości leków należy stale wykonywać badania kontrolne dzięki którym można stwierdzić, czy nie powodują one wystąpienia zbyt wielu skutków ubocznych. Oczywiście stwierdzenie, że przyjmowaniu jakichś leków towarzyszy występowanie skutków ubocznych nie zawsze będzie równoznaczne z ich odstawieniem.

Comments are closed.